Η ΑΕ Ερμιονίδας προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου ΕΠΣ Αργολίδας, καθώς την Τετάρτη (3/4), νίκησε στο Δημοτικό γήπεδο Τολού, τον Πανναυπλιακό Ηρακλή με σκορ 4-0, για την ημιτελική φάση, σε παιχνίδι που είχε χαρακτήρα νοκ-άουτ.
Στο 4’ ο Κάλα έδωσε το προβάδισμα στην ΑΕ Ερμιονίδας με ωραίο σουτ. Στο 42’ ο Τριμπόνιας ανέβασε το σκορ στο 2-0.
Ο Μεχμετάι σκόραρε στο 47’ με άπιαστη κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Κάλα από τα δεξιά. Ο Μαγκαφίνης στο 52’ νίκησε την αντίπαλη άμυνα με μονοκόμματο σουτ, μετά από παράλληλη μπαλιά, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0 υπέρ της ΑΕ Ερμιονίδας.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τριανταφύλλου Ρ., ο οποίος είχε για βοηθούς τους Μακρή Ν., και Αργυρόπουλο Α. Την κίτρινη κάρτα αντίκρισαν οι Μπελμπά (34’) και Αλεξανδρής (38’).
Οι συνθέσεις:
ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ: Καλαλάς, Μακαραντζής, Σακούλης (77’ Αγγελόπουλος), Σελλής, Φλεβάρης Χ. (46’ Τσουρδίνης), Παπαϊωάννου (60’ Φλεβάρης Β.), Μπελμπά, Χατζησοφρωνίου (60’ Προύντζος), Ταραντίλης, Τοπάλλι, Θεοδοσιάδης.
ΑΕ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ: Κουζούνιας, Μαγκαφίνης, Μιγιένγκα, Ζεκιράι, Τριμπόνιας, Σκρίντα, Μεχμετάι, Αλεξανδρής (62’ Ζάββος), Κάλα (75’ Χάνος), Ψύχας, Τάσιος.
ΒΙΝΤΕΟ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ
![](https://i2.wp.com/argolidapromo.gr/wp-content/uploads/2024/04/2-1280x720.jpg?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/argolidapromo.gr/wp-content/uploads/2024/04/3-1-1280x720.jpg?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/argolidapromo.gr/wp-content/uploads/2024/04/55ff0f23-8ceb-4f75-99d5-591d71715c5d-1280x720.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/argolidapromo.gr/wp-content/uploads/2024/04/70ee5296-c71d-4bce-bfc7-a59052edbb24-1-1280x720.jpg?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/argolidapromo.gr/wp-content/uploads/2024/04/70ee5296-c71d-4bce-bfc7-a59052edbb24-1280x720.jpg?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/argolidapromo.gr/wp-content/uploads/2024/04/c884c7cd-94f6-4b0a-91f7-4dbd311ce656-1280x720.jpg?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/argolidapromo.gr/wp-content/uploads/2024/04/df4aeba1-10ef-4e56-8266-b1c8c820f6b7-1280x720.jpg?ssl=1)