Image default
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Ο Παναργειακός και η Μαρκό ήταν οι νικητές στα παιχνίδια της 29ης αγωνιστικής στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής που έγιναν το Σάββατο

Ο πρωτοπόρος Παναργειακός, ο οποίος έχασε πέναλτι στι 5ο λεπτό με τον Κατσή, κατάφερε στο β’ ημίχρονο με τα γκολ προς το τέλος των Ροκάι και Τσιράκη μέσα σε ένα λεπτό, 79ο και 80ο λεπτό να ξεκλειδώσει την άμυνα της ομάδας του Μεσολογγίου να κάνει το 0-2 και να έρθει ο Καρυπίδης στο 91ο λεπτό να σημειώσει με σουτ το τελικό 0-3.

Στο άλλο ματς η Μαρκό επιβλήθηκε 2-1 τπυ ΑΟ Πυλίου.

Ο Γ.Σ. Μαρκό ήθελε περισσότερο τη νίκη και κέρδισε με 2-1 τον μαχητικό Α.Ο. Πυλίου για την 29η αγωνιστική, στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής!

Την ήττα με 2-1 γνώρισε ο Α.Ο Πυλίου εκτός έδρας κόντρα στο Μαρκό για την 29η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής (3ος όμιλος) με τους γηπεδούχους να παίρνουν έτσι τεράστια βαθμολογική ανάσα φτάνοντας 44 βαθμούς ενώ πλέον λιγοστεύουν και οι μαθηματικές ελπίδες για τους «βυσσινί» για παραμονή στην κατηγορία.

Το Μαρκό κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παυλίδη στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Α.Ο Πυλίου ανέβασε την απόδοση του και έφτασε στην ισοφάριση μετά από εκτέλεση φάουλ του Κότζα και κεφαλιά του Βουκομάνοβιτς στο 53′ με τους γηπεδουχους να πιέζουν και να φτάνουν τελικά στο γκολ και στο τρίποντο με τέρμα του Πίκουλα στο 73′.

Γ.Σ. ΜΑΡΚΟ (Πάρης Κωνσταντακόπουλος): Κυρίτσας, Μαρκοπουλιώτης, Καλλέργης (88′ Πιέτρης), Αλεξίου (66′ Σάμιος), Γιαννιτσάνης, Λαμπρόπουλος, Παυλίδης, Ριτσοτάκης, Πίκουλας (81′ Φρέρης), Κιούσης (88′ Μεγαρίτης), Λαζαρίδης.
Α.Ο. ΠΥΛΙΟΥ (Στέφανος Χατζησεβαστός- Δημήτρης Χρυσόπουλος):  Ήλιος, Παπαναστασίου (81′ Λάντζιος), Μούλας, Μπριλάκης, Βουκομάνοβιτς, Δρόσος, Μεντής, Χατζηνικολάου, Μπρέμπος (75′ Τσιτσεκίδης), Τζανουλίνος, Αλιμερκάι (37′ λ.τ. Κότζα)