Ένα απίστευτο περιστατικό σημειώθηκε σε περιοχή της Θεσσαλονίκης και συγκεκριμένα μεταξύ Θέρμης και Πυλαίας, στις εγκαταστάσεις αθλητικής αγωγής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, στο γήπεδο της Σχολής Επιστημών Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (ΤΕΦΑΑ).
Η διευθύντρια της σχολής ειδοποίησε το Δασαρχείο και τη βοήθεια του δήμου. Υπάλληλος του δασαρχείου έσπευσε στο σημείο μαζί με τον εντεταλμένο σύμβουλο του δήμου Θέρμης και απελευθέρωσε το μικρό ζώο.
![](https://cdn.bbmd.gr/media/news/2024/06/03/1554731/agriogourouno.jpg)