Α2 Κατηγορία, 2ος όμιλος, 7η αγωνιστική 10/12/2023
Με νίκη πέρασε από την Νέα Κίο ο Μυκηναϊκός το πρωί της Κυριακής με σκορ 1-3 (0-1 σκορ ημιχρόνου). Η ομάδα του Μυκηναϊκού ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης και πήρε δίκαια τη νίκη. Σκόρερς της ομάδας οι Δημήτρης Κουτσονικολής(29′), Χρήστος Μοσχόγιαννης (61′ με πέναλτι) και Γιάννης Παναγιωτόπουλος (65′). Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 70′ με αυτογκόλ.
Την ερχόμενη Κυριακή (17/12) ο Μυκηναϊκός θα δώσει τον τελευταίο του επίσημο αγώνα για το 2023 με αντίπαλο τον Αχιλλέα Φιχτίων.
Το τοπικό ντέρμπι θα γίνει στο γήπεδο των Φιχτίων κι ώρα έναρξης 11:30.