Στο Δημοτικό Κατάστημα (Οδός Καποδιστρίου αριθ. 9 – ισόγειο) εχθές Πέμπτη 4-1-2024 και ώρα 18:00, πραγματοποιήθηκε η ειδική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου.
Θέμα της ημερήσιας διάταξης ήταν η «Εκλογή των μελών του Προεδρείου του Δημοτικού Συμβουλίου και της Δημοτικής Επιτροπής», σύμφωνα με τις διατάξεις των άρθρων 64 και 74 του Ν. 3852/2010 (Α΄87).
Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Άργους Μυκηνών εξελέγη ο Κώστας Αναγνωστόπουλος
![](https://argolidapromo.gr/wp-content/uploads/2024/01/ScreenHunter-1384-1024x624.png)
Ο Κώστας Αναγνωστόπουλος εξελέγη πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Άργους Μυκηνών έπειτα από πρόταση του Δημάρχου Γιάννη Μαλτέζου, Aντιπρόεδρος εκλέχθηκε ο Μάριος Ρέσκος από τον συνδυασμό “Αλλαγή Πορείας” και γραμματέας ο Γρηγόρης Γρίβας από τον συνδυασμό “Πάμε Αλλιώς”.
ΒΙΝΤΕΟ
Μέλη της Δημοτικής Επιτροπής εκλέχθηκαν:
Αντώνης Βαρδάκας
Γιώργος Αλεξανδρόπουλος
Αντώνης Λιόλιος
Φώτης Κολεβέντης
Βασίλης Καραβίδας
Δημήτρης Καμπόσος
Χρήσρος Πετσέλης
Παναγιώτης Σκούφης.
Παρατηρητές:
Πέτρος Θωμόπουλος
Πέτρος Διολίτσης
Αναπληρωματικά μέλη:
Γιώργος Δημάκης
Δήμητρα Γάτσιου
Φαίδρα Ξηνταροπούλου
Σωτήρης Δαμάλας
Μαρία Ζουλούμη
![](https://i1.wp.com/argolidapromo.gr/wp-content/uploads/2024/01/ScreenHunter-1378-01-1024x683.png?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/argolidapromo.gr/wp-content/uploads/2024/01/ScreenHunter-1379-1024x551.png?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/argolidapromo.gr/wp-content/uploads/2024/01/ScreenHunter-1380-1024x673.png?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/argolidapromo.gr/wp-content/uploads/2024/01/ScreenHunter-1381-1024x559.png?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/argolidapromo.gr/wp-content/uploads/2024/01/ScreenHunter-1382-1024x522.png?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/argolidapromo.gr/wp-content/uploads/2024/01/ScreenHunter-1383-1024x553.png?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/argolidapromo.gr/wp-content/uploads/2024/01/ScreenHunter-1384-1024x624.png?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/argolidapromo.gr/wp-content/uploads/2024/01/ScreenHunter-1385-1024x502.png?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/argolidapromo.gr/wp-content/uploads/2024/01/ScreenHunter-1386-1024x446.png?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/argolidapromo.gr/wp-content/uploads/2024/01/ScreenHunter-1387-1024x516.png?ssl=1)