Image default
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΦΟΙΝΙΚΑΣ – ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 2-2

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι o πανναυπλιακός προηγήθηκε στο 6ο λεπτό με τον Σελλή μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χατζησοφρωνίου .

Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου . Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Σελλής δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα και o πανναυπλιακός έμεινε με 10 παίκτες . Παρ όλα αυτά στο 68 ο Παπαϊωάννου με σουτ κάτω από την σέντρα έγραψε το 0-2 .

Η ομάδα του Φοίνικα κατόρθωσε να πετύχει δύο γκολ σε 10 λεπτά και να ισοφαρίσει το παιχνίδι σε 2-2 .

Τα γκολ του φοίνικα στο 78΄΄ με τον χαιμάνη και στο 81΄΄ με τον χατζόπουλο Στο 95 αποβληθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και ο Ταραντίλης και o πανναυπλιακός τελείωσε τον αγώνα με 9 παίκτες ….

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα η βαθμολογική διαφορά των δύο ομάδων παρέμεινε στους τρεις βαθμούς