Image default
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Φοίνικας Νέας Επιδαύρου Δύσκολη εκτός έδρας νίκη με σκορ 0-1 απέναντι με τον Ασκληπιό

Δύσκολη εκτός έδρας νίκη με σκορ 0-1 απέναντι στην δυνατή και καλά οργανωμένη αμυντικά ομαδα του Ασκληπιού πέτυχε ο Φοίνικας Νέας Επιδαύρου

Νωθρή στο Α’ ημίχρονο, η ομάδα του φοίνικα έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων χωρίς όμως σωστές τελικές επιλογές επιθετικά και με τον Ασκληπιό να απειλεί σοβαρά σε δυο περιπτώσεις έληξε το πρωτο ημίχρονο ισόπαλο 0-0

Σαφώς βελτιωμένη η εικόνα μας στο Β’ ημίχρονο.

Αποφασισμένοι για τη νίκη μπήκαν οι ποδοσφαιριστεςτου φοίνικα έχοντας την υπεροχή στην περισσότερη διάρκεια και έχοντας απέναντι τους να διασπάσουν μια καλά οργανωμένη άμυνα ευτύχησαν τελικά να πετύχουν το γκολ την νίκης στο 75’ και να έχουν και ένα κάθετο δοκαρι.