Image default
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΓΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΠΟΡΣΑ 2-2 (0-1 ημίχρονο)

Σε ένα παιχνίδι πραγματικό ντέρμπι, Μυκηναϊκός και Μπόρσα αναδείχτηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2.

Το ματς τα είχε όλα: τέσσερα γκολ, δοκάρια, ευκαιρίες, δυνατές μονομαχίες, ένα παιχνίδι αντάξιο της δυναμικότητας των δύο ομάδων. Η τυπικά φιλοξενούμενη ομάδα του Μπόρσα προηγήθηκε στο ημίχρονο με γκολ στο 38′, ο Μυκηναϊκός ισοφάρισε με γκολ του Γιάννη Παναγιωτόπουλου στο 76′, αλλά με τη σέντρα το Μπόρσα κέρδισε πέναλτι με το οποίο ξαναπήρε το προβάδισμα. Τελικά η ομάδα μας κατάφερε να ισοφαρίσει στο 89′ με τον Μοσχόγιαννη και λίγο έλειψε να πάρει τη νίκη στις καθυστερήσεις εκμεταλλευόμενη την απογοήτευση των φιλοξενούμενων.

Την ερχόμενη εβδομάδα η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει την Κυριακή 18/2/2024 ως τυπικά γηπεδούχος στο γήπεδο της Προσύμνης την ομάδα του Ηλιοκάστρου